اپلاخبار تکنولوژی خارجیعلم و فناوری

مقایسه ی ios 12 با ios 13

امکانات ios 13

 

حالت دارک مود

که قبلا در اپل واچ و مک او اس آن را دیده بودیم. حالت تاریک در بسیاری از گوشی ها و اپلیکیشن های ساخت خود شرکت وجود دارد. این حالت نظر بسیاری از مردم را به خود جلب کرده است.

اپل مپ

که در آمریکا در دسترس می باشد و همچنین، قابلیتی شبیه به استریت ویو گوگل که می توانید از داخل خیابان به منطقه نگاه کنید. این قابلیت، شبیه به واقعیت مجازی است که با آن می توانید دید بهتری به نقشه داشته باشید و لوکیشن ها را راحت تر پیدا کنید و تصویری سه بعدی از داخل خیابان داشته باشید.

  • باز طراحی برخی اپلیکیشن ها
  • همچنین گزینه های جدیدی برای ایموجی که در آن آرایش و کلاه و مدل مو های جدیدی وجود دارد.
  • بجز تفاوت های ظاهری که گفته شد تفاوت های دیگر نیز وجود دارد.
  • این نسخه نسبت به نسخه ی قبلی سریع تر است.
  • سرعت حسگر تشخیص چهره در این نسخه سی درصد سریع تر است.
  • حجم اپلیکیشن ها پنجاه درصد کمتر است.
  • حجم به روز رسانی ها ۶۰ درصد کمتر است.
  • اپلیکیشن ها دو برابر سریع تر از قبل اجرا می شوند.

قابلیت ورود به حساب کاربری اپل

این امکان عالی به نظر می رسد. اما داشتن حساب کاری جدا برای هر برنامه دشوار است و استفاده از حساب کاربری یکتا انتخاب بهتری است.

تایپ سوایپ

این قابلیت جذابی است که می توان بجای ضربه زدن روی هر حرف و بلند کردن انگشت با حرکت پیوسته ی انگشت و کشیدن آن روی صفحه ی نمایش کلمه ای که می خواهید را تایپ کنید.

اپلیکیشن عکس ها (photos)

این اپلیکیشن هرسال تغییراتی را دریافت می کند. شما در ios 13 می توانید به سادگی  عکس های خود را ویرایش کنید و به اپلیکیشن های ثالث، نیاز نداشته باشید.

قابلیت find my

قابلیت find my iPhone قابلیتی است که با آن کاربران می توانند  موقعیت مکانی دستگاهشان را ردیابی و در صورت نیاز، دستور قفل شدن آن را صادر کنند که در زمان سرقت آیفون یا آیپد شما، کابرد خواهد داشت. همچنین قابلیت find my friends که با آن می توانید موقعیت مکانی دوستانتان را روی نقشه خاصی مشاهده کنید. تا قبل از ios 13 این قابلیت ها در دو برنامه به صورت جداگانه ارائه می شدند اما در ios 13 این دو قابلیت، در یک برنامه تحت عنوان Find My تلفیق شده اند.

شارژ هوشمندانه ی باتری

این قابلیت که در ios13 شاهد بودیم از آسیب رسیدن به باتری گوشی شما جلو گیری میکند اما چگونه؟

این ویژگی زمانی که برای شما جهت شارژ کردن گوشی دلخواه شماست را شناسایی می کند و نمی گذارد گوشی در این تایم ،فول شارژ شود. برای مثال، اگر گوشی شما شب تا صبح در شارژ باشد و آلارم گوشی روی ساعت هشت صبح تنظیم شده باشد، آیفون شما در طول شب هشتاد درصد شارژ خواهد شد و بیست درصد مابقی بین ساعت هفت تا هشت صبح انجام می شود تا کمترین آسیب ممکن به باتری وارد شود.

 

شما با به روز رسانی می توانید از امکانات جذابی که گفته شد استفاده کنید اما با این حال،ممکن است برخی اپلیکیشن های نسخه های قدیمی با این نسخه سازگار نباشند. همچنین به روز رسانی دستگاه های قدیمی تر از آیفون ۷ ممکن است باعث افت سرعت آنها شود. اما برای کسانی که آیفون۷ یا بالا تر دارند عالی خواهد بود.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینها را هم ببینید

بسته
بسته